prsa

MODELACE POSTAVY PO BARIATRICKÉ CHIRURGII

Po výrazné změně váhy nebo po prodělaném těhotenství dochází k povolení kůže a podkožní tkáně, která vytváří různě velké záhyby povolené kůže, laloky a hluboké vrásky. Známkou nekvalitní a poškozené kůže jsou i rozsáhlé strie. Většinou se povolená a poškozená kůže již nepřizpůsobí novému štíhlému tělu.

Provedení zákroku

Plastická chirurgie dokáže přebytečnou kůži s povoleným podkožním vazivem odstranit a vymodelovat postavu. Změna postavy se nejčastěji objevuje v oblasti prsou, břicha, stehen a paží. Mezi nejčastěji prováděné operace patří modelace prsů, popřípadě doplněním objemu v oblasti prsou augmentací pomocí implantátů. Dalšími operacemi jsou modelace břicha, modelace paží a stehen. Pokud je třeba ještě odstranit tukové polštářky, pak je vhodné provést liposukci v požadovaných oblastech k dosažení lepšího tvaru postavy. A v neposlední řadě často provádíme i operaci obličeje a krku tzv. facelift a též i
operaci víček.

prsa

MODELACE PRSOU

Během života, s přibývajícím věkem, hormonálními změnami, po těhotenství a kojení a při změnách tělesné váhy, mění prsy svůj tvar i pozici. Prsy postupně poklesávají jednak uvolněním kůže, jednak úbytkem prsní žlázy. Plastická chirurgie umí tento stav napravit, a to modelací (liftingem) prsů pokud je zachován dostatek tkáně prsní žlázy, anebo kombinací modelace se zvětšením pomocí implantátů. V obou případech lze dosáhnout významného zlepšení tvaru a velikosti prsou a jejich mladistvého vzhledu.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové narkóze. Operační řez je veden dle rozsahu operace buď jen okolo prsního dvorce, nebo pokračuje pak svisle dolů do podprsní rýhy a dále v této rýze. Lifting prsu se provede zmodelováním žlázy, odstraněním přebytečné kůže a posunem dvorce. Pokud je modelace spojena se zvětšováním prsů, vkládá se implantát pod žlázu nebo pod sval. Výsledný efekt je výrazně zřetelný. Prsy jsou posunuty nahoru a mají požadovanou velikost. Přetrvávající jizva postupem času bledne. Zákrok trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Klientka zůstává 2 dny po operaci na klinice. Během prvních čtrnácti dnů je nutné zachovávat klidový režim s minimální námahou a nedoporučujeme zvedat ruce. Podle dohody s chirurgem je 3. až 5. den pozvána na převaz. Stehy se, při použití speciálního šicího materiálu, neodstraňují vůbec. Výsledek operace je dlouhodobý.

abdominoplastika

ABDOMINOPLASTIKA

Štíhlé bříško a plochá břišní stěna je ideálem mnoha žen i mužů. Po větším zhubnutí a téměř vždy po těhotenství zůstane povolená břišní stěna a povislá kůže. Důsledkem takové změny bývají také strie, nejčastěji okolo pupku a v podbřišku, případně rozestup přímých břišních svalů. Plastická operace břišní stěny umožňuje tuto potíž napravit. Jizva vytváří lehký oblouk mířící dolů, který spojuje obě kosti kyčelní. Je umístěna tak, aby byla uschována v plavkách nebo spodním prádle (tzv. bikini line). Časem podstatně vybledne, nicméně přetrvává. Efekt operace však je velmi výrazný a dlouhodobý.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii. Podstata operace spočívá v uvolnění kůže a podkožního tuku břišní stěny, uvolnění pupku od okolní kůže, vypnutím kůže s podkožím a odstraněním jejího přebytku. Pupek je zmenšen a ukotven na původním místě. Častou součástí této operace je i zpevnění přímých břišních svalů a tím celé břišní stěny. Operace trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Po operaci zůstává klient na klinice nejméně 2 dny. Následující dva týdny se smí pohybovat jen velmi omezeně a musí chránit břišní stěnu před napnutím. Klidový režim je třeba zachovávat 2-3 týdny, návrat k plné fyzické zátěži přichází v úvahu za 6 až 8 týdnů.

paže

MODELACE PAŽÍ

Tak jako na jiných částech těla, i na pažích dochází k uvolňování kůže. Její přebytek působí esteticky nehezky. Tento negativní efekt je zvláště patrný, došlo-li současně také k redukci celkové tělesné váhy.

Provedení zákroku

Podstatou výkonu je odstranění přebytečné kůže a podkožních vrstev, čímž paže tak získají štíhlejší a mladistvější vzhled a odstraní se tak nevzhledný provis volné kůže. Výkon lze kombinovat s odsátím tuku. Operace se provádí v celkové anestezii řezem na spodní straně paže. Přebytečná kůže se odstraní a v případě nadbytku tuku je tento tuk odsán. Při menším rozsahu povolené kůže, hlavně v horní třetině paže, je možno řez vést před podpažní jamku. Operace trvá 1 – 2 hodiny.

Doba léčení

Po operaci se navléká elastické prádlo, které se nosí po dobu osmi týdnů. Po operaci je vhodná hospitalizace po dobu 1-2 dnů. První týden po operaci doporučujeme klidový režim s minimálním pohybem paží. Náročné fyzické aktivity je vhodné vynechat po dobu 2 měsíců. Návrat k pracovním aktivitám je obvykle do 2 týdnů po operaci.

modelace stehen

MODELACE STEHEN

Po velkém zhubnutí či vlivem stárnutí je také povolená kůže na stehnech. Modelace stehen spočívá v odstranění této přebytečné kůže spolu s podkožním tukem. Tento výkon lze kombinovat i s odsátím tuku na stehnech, čímž získají štíhlejší a mladistvější vzhled.

Provedení zákroku

Výkon se provádí v celkové anestezii. Řez je veden na vnitřní straně stehna nebo v oblasti třísel. Přebytečná kůže se odstraní a tuk odsaje. Operace trvá 1-2 hodiny dle rozsahu operace.

Doba léčení

Po výkonu je vhodné zůstat na klinice 1-2 dny. Bezprostředně po něm se navléká elastické prádlo, které se nosí po dobu osmi týdnů. První dva týdny po operaci je vhodný klidový režim. Náročných fyzických aktivit je vhodné se vystříhat po dobu 2 měsíců. Návrat k pracovním aktivitám je obvykle do 2 týdnů po operaci.

liposukce

MODELOVÁNÍ POSTAVY ODSÁVÁNÍM TUKU - LIPOSUKCE

K ukládání tuku dochází zejména v oblasti boků, kyčlí, na břiše, na vnitřních plochách stehen, kolenou, méně často na lýtkách či nad kotníky. Velikost tukového polštáře má vliv na tvar postavy. Odsátím podkožního tuku - liposukcí - lze tukové polštáře v těchto partiích redukovat a tím dosáhnout změny siluety. Odsátím dochází k výrazné redukci tukových buněk, tzn. na místech, kde byla provedena liposukce, již k opětovnému vzniku stejně velkého tukového polštáře nemůže dojít. Odsávání tuku nenahrazuje dietu a není metodou k léčení celkové obezity.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii nebo v analgosedaci v kombinaci s tumescencí. Do drobných řezů délky 3-4 mm specifických pro konkrétní lokality se zavádí odsávací kanyla, kterou se odsává tuk speciálním přístrojem. Množství odsátého tuku by nemělo přesáhnout 2 000 ml - 3 000 ml. Zákrok trvá 1 hodinu i déle dle rozsahu operace a počtu míst, kde se liposukce provádí.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci se ihned navlékají elastické návleky. Klienti zůstávají na klinice do následujícího dne, kdy je chirurg po kontrole propouští. První dny po operaci je důležitý klid na lůžku. Stehy se odstraňují 10 dní po výkonu. Elastické návleky je nutné nosit až 2 měsíce podle doporučení lékaře. Efekt operace - odstranění tukového polštáře je trvalý. Pokud je třeba odsát více než je bezpečný limit objemu odsátého tuku, lze operaci podle potřeby s určitým časovým odstupem opakovat.