čelo

PLASTICKÁ OPERACE ČELA

Tato operace přichází v úvahu obvykle po 40 roku života. Horní věkovou hranici může omezit pouze celkový zdravotní stav. Operaci čela lze kombinovat s operací obličeje a krku, což vytváří celkové omlazení. Čelo lze upravit také neinvazivními metodami jako je použití botulotoxinu nebo výplní. Tím se lze v určitých případech nahradit operační výkon a to s velmi pěkným výsledkem.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkovém znecitlivění. Podstatou zákroku je napnutí kůže čela v celém rozsahu. Současně se také vypínají podkožní a svalové struktury. Mimika je výrazně oslabena, aby nedocházelo k další tvorbě vrásek. Dojde též ke zvednutí obočí a tak se dosahuje otevření a vyjasnění celé oční partie a obličej se tak zbaví smutného výrazu. Vlastní řez je uschován ve vlasaté části hlavy. Výkon trvá přibližně jednu hodinu.

Doba léčení

Po operaci zůstává pacient na klinice do následujícího dne. Přibližně pět dní je zapotřebí nosit obvaz, Při použití vstřebatelných stehů se tyto neodstraňují, protože dojde k jejich vstřebání. První týden po operaci je nutný klidový režim s minimem pohybu a námahy. V místech, kde byla kůže čela uvolněna od spodiny, může po několik týdnů být snížena citlivost. Tento stav se spontánně upraví. Výsledkem je vyhlazené čelo a tento efekt vydrží okolo deseti let i déle.

Fotogalerie

 
 
US