gynekomastie

OPERACE GYNEKOMASTIE

Gynekomastie je závažný estetický problém u mužů. Jde o zvětšení prsní žlázy, které často bývá kombinováno s výraznými tukovými depozity. Toto zvětšení bývá způsobeno hormonální dysbalancí. Zvětšení může být jedno- nebo oboustranné. Mužský hrudník tak může nabývat tvaru až ženských prsou. Před operací je nutné provést vyšetření ultrazvukem.

Provedení zákroku

Podstatou operace je odstranění žlázy a odsátí tuku liposukcí. Odsátím dochází k odstranění tukových buněk. To znamená, že k opětovnému vzniku tukového polštáře nemůže dojít. Vlastní operace se provádí v celkové anestezii. Do drobných řezů délky 3-4 mm se zavádí odsávací kanyla, kterou se odsává tuk speciálním přístrojem. Žláza se odstraňuje z řezu vedeného na hranici prsního dvorce. Zákrok trvá přibližně 1 hodinu.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci se navléká elastický návlek. Klienti zůstávají na klinice do následujícího dne, kdy je plastický chirurg po kontrole propouští. První dny po operaci je důležitý klid na lůžku. Při použití speciálních samovstřebatelných stehů je není třeba po výkonu odstraňovat. Elastické návleky je nutné nosit až 1- 2 měsíce podle doporučení lékaře. Efekt operace - odstranění gynekomastie - je trvalý.

 

US