prsa

ZMENŠENÍ PRSOU

Příliš velká prsa mohou způsobovat řadu obtíží působením jejich váhy, počínaje bolestivostí prsů až po bolesti v ramenou či poruchy krční páteře nebo bolesti hlavy tzv. migrény. Za těchto okolností se provádí redukce prsní žlázy a tukového tělesa s následnou modelací tvaru a zvednutím prsů. Operace přináší velmi dobré výsledky, obtíže způsobené nadměrnou váhou prsů rychle ustupují a vzhled prsou bývá po modelaci velmi mladiství a přirozený. Současně ale zákrok zanechává na prsou jizvy, a to dle rozsahu prováděného výkonu, buď jenom kolem dvorce, nebo kolem dvorce a od dvorce do podprsní rýhy, popřípadě i v podprsní rýze. Tyto jizvy časem blednou, nikdy však nezmizí úplně.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové narkóze. Operační řez se provádí okolo prsního dvorce, pak svisle dolů do podprsní rýhy a dále v této rýze. Provede se redukce žlázové tkáně a lifting prsu odstraněním přebytečné kůže a posunem dvorce. Výsledný efekt je zřetelný. Prsy mají nové proporce a mladistvý vzhled. Zákrok trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Klientka zůstává 2 dny po operaci na klinice. Během prvních dvou týdnů je nutné zachovávat klidový režim s minimální námahou. Podle dohody s chirurgem je 3. až 5. den pozvána na převaz. Stehy používáme vstřebatelné, které není třeba odstraňovat. Doporučujeme 2 měsíce omezený režim, nezvedat ruce nad 45 stupňů, spát pouze na zádech. Dále omezit fyzicky náročnou práci na horní končetiny a cvičení po dobu dvou měsíců.

Efekt operace je dlouhodobý. Prsa zůstanou zmenšena trvale.