prsa

MODELACE PRSOU

Během života, s přibývajícím věkem, hormonálními změnami, po těhotenství a kojení a při změnách tělesné váhy, mění prsy svůj tvar i pozici. Prsy postupně poklesávají jednak uvolněním kůže, jednak úbytkem prsní žlázy. Plastická chirurgie umí tento stav napravit, a to modelací (liftingem) prsů pokud je zachován dostatek tkáně prsní žlázy, anebo kombinací modelace se zvětšením pomocí implantátů. V obou případech lze dosáhnout významného zlepšení tvaru a velikosti prsou a jejich mladistvého vzhledu.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové narkóze. Operační řez je veden dle rozsahu operace buď jen okolo prsního dvorce, nebo pokračuje pak svisle dolů do podprsní rýhy a dále v této rýze. Lifting prsu se provede zmodelováním žlázy, odstraněním přebytečné kůže a posunem dvorce. Pokud je modelace spojena se zvětšováním prsů, vkládá se implantát pod žlázu nebo pod sval. Výsledný efekt je výrazně zřetelný. Prsy jsou posunuty nahoru a mají požadovanou velikost. Přetrvávající jizva postupem času bledne. Zákrok trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Klientka zůstává 2 dny po operaci na klinice. Během prvních čtrnácti dnů je nutné zachovávat klidový režim s minimální námahou a nedoporučujeme zvedat ruce. Podle dohody s chirurgem je 3. až 5. den pozvána na převaz. Stehy se, při použití speciálního šicího materiálu, neodstraňují vůbec. Výsledek operace je dlouhodobý.

Fotogalerie

 
 

 

US