prsa

ZMENŠENÍ VELKÝCH STYDKÝCH PYSKŮ - LABIOPLASTIKA

Zevní pohlavní ústrojí u ženy je kryto velkými a malými stydkými pysky. Velké stydké pysky většinou překrývají malé stydké pysky a tím je chrání od vysychání a nepříjemného dráždění oděvem. Pokud dojde k vývojové vadě nebo prověšení tkáně malých stydkých pysků tak, že začnou přesahovat přes velké stydké pysky, stává se tento stav obtěžujícím a v neposlední řadě také esteticky nevzhledným. Ženy mívají velmi časté problémy při sportu, hygieně i při sexu.

Provedení zákroku

Plastická úprava přesahujících malých stydkých pysků je tedy zcela namístě a má své opodstatnění. Operace probíhá v analgosedaci v kombinaci s lokálním znecitlivěním, nebo v celkové narkóze. Výkon spočívá v chirurgické korekci tvaru malých stydkých pysků a trvá přibližně 1 hodinu. Po operaci může vzniknout mírný otok, který zmizí během několika dní. Úpravy stydkých pysků se hojí poměrně rychle a ke zhojení dojde do 2 týdnů.

Doba léčení

Doporučujeme po operaci pravidelně oplachovat operační rány slabým roztokem Betadine několikrát denně po dobu dvou týdnů. Dva až tři týdny se vyvarovat tlaku na operovanou plochu např. sezením, jízdou na kole či koni. Nedoporučujeme sexuální aktivitu po dobu dvou měsíců.