face lift

LIQUID FACELIFT

Liquid Facelift je kombinací neinvazivních metod, která výrazným způsobem zlepší vzhled obličeje bez chirurgického zásahu, tedy bez operace.

Liquid Facelift má 3 složky. A těmi jsou: Botox, Plasmaterapie a Výplně. Každá z nich sama o sobě umožňuje zlepšení kvality kůže a vyhlazení vrásek jiným způsobem. Největšího a nejlepšího efektu se však dosahuje kombinací všech tří metod. Nelze tyto jednotlivé metody srovnávat, která z nich je lepší. Neboť každá působí na jiném principu a ovlivňuje jinou tkáňovou strukturu v obličeji.

Botox

Botox působí na svaly obličeje a krku. Zmírňuje jejich činnost, tedy jejich stahy. Tím, že se sval nestahuje - neláme kůži v místě svráštění a nevytváří zlomy v kůži. V běžném životě tyto zlomy nazýváme vráskami. Příkladem mohou být vrásky čela, vějířky kolem očí, vrásky krku. Vlivu Botoxu se může využít téměř po celém obličeji, ale na některých partiích s ním musíme pracovat opravdu opatrně, abychom neudělali z obličeje nehybnou masku.

Plasmaterapie

Plasmaterapie je znovuzrozená metoda, která byla již známá mnoho desítek let a používala se k léčbě v chronických lézích jako je bércový vřed, ke zlepšení hojení v oftalmologii, sportovní medicíně, stomatologii a ortopedii.
Využívá se vlastní krve, především jejích částí, jako je plasma, destičky a bílé krvinky, které jsou stimulovány k biorevitalizační aktivitě ve tkáních.
Biorevitalizací elastických vláken a kolagenu dochází ke zpevnění, vyhlazení nerovností a rozjasnení kůže.
Tato metoda se nejčastěji používá po celé ploše obličeje, krku, dekoltu, dorsálních částí rukou, a v mnohých jiných oblastech těla, kde je kůže oslabená a chabá.

Výplně

Třetí součástí Liquid Faceliftu jsou výplně (fillers). Existuje mnoho druhů výplní. Liší se svým složením i tím, jak dlouho se ve tkáních udrží.
Já dávám přednost výplním z kyseliny hyaluronové, která je látkou tělu vlastní. Výplně nejenže vyplňují chybějící objem v obličeji nebo vyhlazují hluboké vrásky, ale také pleť hydratují.
Dávám přednost výplním, které nejsou trvalé. A to ze dvou velmi podstatných důvodů. Během života se mění modní trendy. Když například plné rty již nebudou v módě, nemusíme podstupovat další procedury, abychom se zvětšení zbavili anebo žít celý život s tím, co již nechceme. V neposlední řadě trvalé výplně jsou často tělem opouzdřeny a vytváří nevzhledné deformace, které lze jen těžko odstranit. Proto musíme velmi zvážit, který druh výplně použijeme.

S výše zmíněnými procedurami se muže začít i ve velmi mladém věku už od 18 let. U Botoxu jako prevence zlomů v kůži při nadměrné mimice např. čela nebo vrásek mezi obočím. Zvětšování rtů je velmi populární hlavně u mladších ročníků. A plasmaterapie má velký efekt i u léčby pleti po prodělaném akne. Tedy opět u mladých.
Horní věková hranice u všech tří zákroků není nikterak omezena.