abdominoplastika

ABDOMINOPLASTIKA

Štíhlé bříško a plochá břišní stěna je ideálem mnoha žen i mužů. Po větším zhubnutí a téměř vždy po těhotenství zůstane povolená břišní stěna a povislá kůže. Důsledkem takové změny bývají také strie, nejčastěji okolo pupku a v podbřišku, případně rozestup přímých břišních svalů. Plastická operace břišní stěny umožňuje tuto potíž napravit. Jizva vytváří lehký oblouk mířící dolů, který spojuje obě kosti kyčelní. Je umístěna tak, aby byla uschována v plavkách nebo spodním prádle (tzv. bikini line). Časem podstatně vybledne, nicméně přetrvává. Efekt operace však je velmi výrazný a dlouhodobý.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii. Podstata operace spočívá v uvolnění kůže a podkožního tuku břišní stěny, uvolnění pupku od okolní kůže, vypnutím kůže s podkožím a odstraněním jejího přebytku. Pupek je zmenšen a ukotven na původním místě. Častou součástí této operace je i zpevnění přímých břišních svalů a tím celé břišní stěny. Operace trvá 2 až 3 hodiny.

Doba léčení

Po operaci zůstává klient na klinice nejméně 2 dny. Následující dva týdny se smí pohybovat jen velmi omezeně a musí chránit břišní stěnu před napnutím. Klidový režim je třeba zachovávat 2-3 týdny, návrat k plné fyzické zátěži přichází v úvahu za 6 až 8 týdnů.

Fotogalerie