liposukce

MODELOVÁNÍ POSTAVY ODSÁVÁNÍM TUKU - LIPOSUKCE

K ukládání tuku dochází zejména v oblasti boků, kyčlí, na břiše, na vnitřních plochách stehen, kolenou, méně často na lýtkách či nad kotníky. Velikost tukového polštáře má vliv na tvar postavy. Odsátím podkožního tuku - liposukcí - lze tukové polštáře v těchto partiích redukovat a tím dosáhnout změny siluety. Odsátím dochází k výrazné redukci tukových buněk, tzn. na místech, kde byla provedena liposukce, již k opětovnému vzniku stejně velkého tukového polštáře nemůže dojít. Odsávání tuku nenahrazuje dietu a není metodou k léčení celkové obezity.

Provedení zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii nebo v analgosedaci v kombinaci s tumescencí. Do drobných řezů délky 3-4 mm specifických pro konkrétní lokality se zavádí odsávací kanyla, kterou se odsává tuk speciálním přístrojem. Množství odsátého tuku by nemělo přesáhnout 2 000 ml - 3 000 ml. Zákrok trvá 1 hodinu i déle dle rozsahu operace a počtu míst, kde se liposukce provádí.

Doba léčení

Bezprostředně po operaci se ihned navlékají elastické návleky. Klienti zůstávají na klinice do následujícího dne, kdy je chirurg po kontrole propouští. První dny po operaci je důležitý klid na lůžku. Stehy se odstraňují 10 dní po výkonu. Elastické návleky je nutné nosit až 2 měsíce podle doporučení lékaře. Efekt operace - odstranění tukového polštáře je trvalý. Pokud je třeba odsát více než je bezpečný limit objemu odsátého tuku, lze operaci podle potřeby s určitým časovým odstupem opakovat.